مشارکت آنلاین

" آرشیو اخبار گفتگو با خیرین مدرسه ساز"


 • تحصیل ۱۴هزار دانش آموز در مدارس موفقیان

  جواد موفقیان تنها یکی از هزاران انسانی است که قلم در مدح او، سر تعظیم فرود می آورد؛ مردانی که زندگی عجیب و خدمت بی منتشان به دانش آموزان این آب و خاک، ذهن هر فردی را به خود مشغول می کند.


 • محمدرضا اسپرورین خیّر مدرسه‌ساز:

  لذت مدرسه‌سازی ناخودآگاه ادامه‌دار می‌شود

  هرقدر نامهربانی بر سر جامعه سایه بیندازد، هر اندازه از بی‌مهری و بی‌رحمی مردم نسبت به یکدیگر صحبت کنند، اما هنوز افراد بسیاری، چراغ مهربانی را روشن نگه داشته‌اند تا دنیا برای دیگران نیز زیبا جلوه کند. دکتر محمدرضا اسپرورین یکی از همان افراد است. با او به گفتگو پرداختیم که ماحصل آن در ادامه می آید.


 • رضا گل نراقی خیر مدرسه ساز کشور ،

  مدرسه سازی؛ رکن اساسی برای اعتلای فرهنگی

  دکتر رضا گل نراقی، دندانپزشک و متخصص جراحی لثه است. او از خیران مدرسه سازی تهران است که در شهر قدس مدرسه ساخته. دکتر نراقی معتقد است اعتلای هر ملتی بستگی به فرهنگ و دانایی آن ملت دارد و در راستای این اعتلا، مدرسه سازی رکنی اساسی به حساب می آید. با او گفتگویی انجام داده ایم که بخشهایی از آن را در ادامه آورده ایم.


 • خیر مدرسه ساز "سیاوش زرآزوند"

  آینده دانش آموزان در مدارس امروز ساخته می شود

  "سیاوش زرآزوند" سال های زیادی در خارج از کشور زندگی کرد. این خیر مدرسه ساز همیشه به انجام کارهای خیر علاقمند بود و کارهای نیک بسیاری را تجربه کرده بود، ولی با وجود انجام کارهای خیر، وی همیشه به دنبال راهی بود که به پیشرفت کشورش کمک کند.


 • دیدار با خانواده رضاسطوت منش، خیر مدرسه ساز "۹۵ ساله"/هفت مدرسه تقدیم به دانش آموزان گلستانی

  در چهارمین هفته از اجرای طرح «قرار باخوبان مدرسه ساز» دیدار با زوج خیر، مهندس رضا سطوت منش و همسرشان خانم موسوی برگزار شد. در این دیدار لوح نکوداشت سازمان نوسازی مدارس کشور از سوی محمدرضا قربانی مدیر کل دفتر مشارکت های مردمی سازمان به این خانواده خیر اهدا شد.


 • در آذربایجان شرقی صورت گرفت؛

  معلم بازنشسته‌ای که خیّر مدرسه‌ساز شد

  معلم بازنشسته مراغه‌ای؛ رحیم رحیمیان اقدم به دلیل عشق و علاقه‌ای که به کلاس درس و مدرسه دارد، خود خیّر مدرسه‌ساز شد.


 • روایتی زیبا از زندگی خیر بزرگ مدرسه ساز اکبر ابراهیمی؛

  دست هایی که ستون های شهرهستند

  بعضی ها ستون هایی هستند که شهر بر روی آنها استوار است. این جمله را دوستی می گفت و معتقد بود اگرتهران و شهرهای دیگر در ایران و کشورهای دیگر فرو نمی ریزد به دلیل بودن آدم هایی است که حکم ستون های شهر را دارند.


 • فرهاد قائمی :

  افتخار می کنم که عضو کوچکی از جامعه خیرین مدرسه ساز شدم

  فرهاد قائمی یکی از پر افتخارترین بازیکنان تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران است. قائمی در سال های اخیر در عرصه های بین المللی ورزش والیبال بسیار خوش درخشیده است و حالا با تمام این افتخارات به عنوان سفیر جامعه خیرین مدرسه ساز درآمده است.


 • روایتی از زندگی یک خیر:

  مدیر مدرسه‌سازی که خیر مدرسه‌ساز شد

  مدرسه‌سازی را باعث خیر و برکت در زندگی‌ و معامه با خدا می داند و از هیچ کس انتظاری در ازای انجام این کار خیر ندارد. او از مدیران بازنشسته سازمان نوسازی مدارس است که از شش سال گذشته تا کنون فعالیت‌های خیرانه خود را در حوزه مدرسه سازی آغاز کرده است.


 • گوشواره‌ای که آجرهای مدرسه خشت‌های بهشتی شد

  برای ساخت مدرسه خشت‌های بهشتی، خیرین دست به دست هم داده‌اند و یکی از این خیرین، دانش‌آموز ۹ ساله‌ای است که گوشواره‌اش را اهدا کرد.


 • گفتگو با خیر مدرسه ساز هرمزگانی

  خیر نیک اندیش بستکی در روستای زادگاهش سالن ورزشی می‌سازد.


 • باخیرین مدرسه ساز،

  خیری در عرصه فرهنگ از خطه جنوب کشور

  این خیرمدرسه ساز از خطه جنوب کشور و از خانواده‌ای آخوند زاده متولد شد؛ فردی که در شهر کوچک سورو بندرعباس به سختی دیپلم گرفت و در نهایت به استخدام آموزش و پرورش درآمد تا در کسوت معلمی فعالیت کند.