مشارکت آنلاین

" آرشیو اخبار گفتگو با خیرین مدرسه ساز"


 • به یاد فرزندم مدرسه سازی می کنم

  بعد از فوت فرزندش مصمم شد کاری ماندگار به نام او و به یاد او و در رثای او انجام دهد و اینگونه بود که خداوند توفیق ساخت مدرسه ای به نام پسرش را به او عطا نمود.


 • گفتگو با خیر مدرسه ساز مهریاد شریف بختیار ؛

  خیری که "مدرسه سازی" و "مدرسه یاری" را با هم انجام می دهد

  بسیاری از افراد مدرسه سازی را یک کار خیر می دانند اما مهریاد شریف بختیار، مدرسه سازی را نتیجه تمام کارهای خیر می داند


 • گفتگو با علی اصغر یگانه خیر مدرسه ساز،

  همه دنیا را دیده ام، اما هیچ کاری مانند مدرسه سازی مرا شاداب نکرده است

  آقای یگانه می گوید: من در تمام عمرم، همه جای دنیا را گشته ام و با همه افراد دنیا، ارتباط داشته ام. سال های متمادی برای پول بیشتر، تجملات و رفاه بیشتر، کارهای بسیاری انجام داده ام اما هیچ کاری مانند مدرسه سازی مرا زنده و شاداب نکرده است و افراد تا زمانی که خود در این مسیر قدم برندارند، لذت این کار خیر را درک نمی کنند.


 • “داوود فرزانه” پسر مرحوم محمد شریف فرزانه؛

  مدرسه سازی را از پدرم آموختم

  سال ها قبل زمانی که وارد مدرسه پدر شدم، یکی از بچه ها با اینکه پدرم را نمی شناخت وقتی او را دید جوری در آغوشش گرفت که من به جای پدر از این صحنه متاثر شدم و در همان لحظه تصمیم گرفتم این کار را دنبال کنم. پدرم همیشه این نکته را مد نظر داشت که کودکان ما آینده کشور و میهن عزیزمان را می سازند .


 • مهشيد خاكبازنژاد نايب ريس مجمع خيرين مدرسه ساز استان كهكيلويه و بويراحمد؛

  زيباترين كار فرهنگي مدرسه سازي است

  بهترين كار خير فرهنگي است و زيربناي اين كار هم سواد است. جايگاهي كه نسل آينده كشور مي توانند باسواد شوند مدرسه است. بسياري از خيّران مدرسه ساز با همين نيت و تفكر وارد عرصه مدرسه سازي مي شوند.


 • "اکبر شعوری" خیر مدرسه ساز ،

  پاداش زحمات خود را روز افتتاح مدرسه دریافت کردم

  اکبر شعوری خسرو شاهی می گوید:لذت کار خیر را تنها کسانی می فهمند که در این راه قدم برداشته اند و شیرینی آن را درک کرده اند.


 • گفت و گو با پسر مرحوم احمد عدل پرور خیر مدرسه ساز:

  روایت سفری که پای پدر را به مدرسه سازی باز کرد

  «مرحوم احمد عدل‌پرور» خیر مدرسه‌ساز در تکه دهم پایتخت یکی از خیرینی است که از روزهای سخت زندگی‌اش و افراد خیر زمانه‌اش درس گرفت و در زمان و قدرت و توانایی مانند آنها پا در میدان عمل و کار خیر خداپسندانه گذاشت.


 • هزینه تحصیل مرا جامعه داد، باید دین خود را ادا می کردم/ در مراسم افتتاح مدرسه گریستم

  اسماعیل اوتادالعجم از خیرین نیك‌اندیشی است كه سال گذشته با مشارکت صد میلیونی در ساخت آموزشگاه خیرین مدرسه ساز در منطقه 5 تهران فعالیت خود را در کمک به فرزندان این آب و خاک آغاز کرد.


 • گفتگو با خیر مدرسه ساز

  دست هایی که ستون های شهرهستند

  بعضی ها ستون هایی هستند که شهر بر روی آنها استوار است. اگرتهران و شهرهای دیگر در ایران و کشورهای دیگر فرو نمی ریزد به دلیل بودن آدم هایی است که حکم ستون های شهر را دارند. میرفتح اله امیرسرهنگ پور نمینی هم یکی از این ستونهاست.


 • دکتر «گل رضا نراقی » دندانپزشکی که خیر مدرسه ساز شد؛

  ساخت 6 مدرسه در مناطق محروم تهران

  دکتر«رضا گل نراقی» دندانپزشک ، استاد دانشگاه و از خیران مدرسه سازی است که تا کنون برای اعتلای آموزش و پرورش کشور بانی ساخت 6 باب مدرسه در اطراف تهران و محله های محروم شده است.


 • سید محمدرضا سید زنوزی ؛

  هیچ کار خیری بالاتر از مدرسه سازی نیست

  "محمدرضا زنوزی" هدف خود را با ساخت مدرسه ای شبانه روزی برای بچه های شهرستان "زنوز" به واقعیت تبدیل کرد تا بچه های روستا دیگر به دلیل شرایط سخت، دست از تحصیل برندارند.


 • خواستن توانستن است؛

  سرایداری که عاقبت خیرمدرسه ساز شد

  رضا داوری یکی از خیرین نیک اندیشی است که ،سال ها سرایدار آموزش و پرورش استثنائی بوده ، وی پس انداز سال ها تلاش خود و همسرش را به امر مقدس مدرسه سازی اختصاص داد تا نام نیکی از او و خانواده اش به یادگار بماند.