مشارکت آنلاین

" آرشیو اخبار گفتگو با خیرین مدرسه ساز"


 • گفت و گو با ملی پوش والیبال کشور و سفیر مدرسه سازی استان خراسان شمالی

  آرزویم بالندگی فرزندان سرزمینم است

  نیمه نخست سال جاری بود که «علی اصغر مجرد» ملی پوش والیبال بزرگسالان کشورمان به عنوان سفیر مدرسه ساز استان خراسان شمالی انتخاب و معرفی شد.


 • گفت و گو با محمود تمیزی خیر مدرسه ساز،

  خاطره‌انگیزترین روز زندگی ام افتتاح مدرسه‌ای به نام پدر بود

  محمود تمیزی یکی از خیرین مدرسه ساز استان خراسان رضوی می گوید: یکی از خاطره‌انگیزترین روزهای زندگی‌ام روزی بود که برای افتتاح به مدرسه‌ای مرحوم غلامرضا تمیزی (پدرم) رفتیم، دانش آموزان نازنین دو طرف راهرویی که درست کرده بودند ایستاده بودند تا ما از میان تونلی که از شاخه های گل ساخته بودند عبور کنیم،


 • گفت و گو با خیر مدرسه ساز حسین بیک مهدوی ؛

  مدرسه سازی اولویت کارهای خیر

  حرفه اش مزرعه داری است و پرتلاش ،او می گوید: خوشبختانه اکثرافراد متمکن این مرزوبوم باتوجه به آموزه های دینی وسنت ، دستی به کارخیر دارند ولی آنچه که می تواند ریشه ای وبنیادی مشکلات جامعه راحل می کند تحصیل علم ودانش وکسب مهارت است، پس چه به جا و ارزشمند است اولویت مان در انجام کارخیردر شرایط کنونی جامعه مدرسه سازی ومدرسه داری باشد.»


 • گفت و گو با «محمد اصلی» خیری که مدرسه‌سازی را از زادگاهش آغاز کرد،

  شکر گذاری برای قرار گرفتن در مسیر مدرسه سازی

  محمد اصلی گفت وگو را با شکرگذاری آغاز می‌کند و شاید این شاه بیت گفت وگوی ما می‌شود، او قدردان نعمت‌هایی است که خداوند به او داده است و شکرگذار از نعمت های خداوند و هم جواری امام رضا (ع) است.


 • گفت و گو با «وحید صباغیان» خیّر نیک اندیش تهرانی:

  مدرسه سازی خروجی یک زندگی خوب

  فضیلت کار نیک مدرسه سازی بی شک بر کسی پوشیده نیست و بزرگان بسیاری در خصوص فوائد و ارزشمندی این کار خیر پر برکت، جملات گوهر بار فراوانی گفته اند.


 • پزشک، عشق و مدرسه

  وقتی یک پروفسور، خمس دانش خود را با مدرسه‌سازی می‌پردازد

  همیشه احساس می‌کردم باید کاری انجام دهم که به جامعه کمک کنم و از طرفی احساس می‌کردم دِینی بر گردن دارم و به مردم شهر خودم بدهکارم. این ذهنیت موجب شد تا با مشورت یکی از دوستانم به نام محمود جراحی که دبیر فیزیک در سبزوار است اولین مدرسه خود را بنا نمایم .


 • گفتگو با خیر مدرسه ساز علی اکبر شالچیان ،

  مرا در مدرسه ام دفن کنید

  قاضی بازنشسته با حضور در دفتر جامعه خیرین مدرسه ساز کشور خواستار آن شد که در مدرسه ای که در استان خراسان رضوی بنا کرده تدفین شود.


 • تحصیل ۱۴هزار دانش آموز در مدارس موفقیان

  جواد موفقیان تنها یکی از هزاران انسانی است که قلم در مدح او، سر تعظیم فرود می آورد؛ مردانی که زندگی عجیب و خدمت بی منتشان به دانش آموزان این آب و خاک، ذهن هر فردی را به خود مشغول می کند.


 • محمدرضا اسپرورین خیّر مدرسه‌ساز:

  لذت مدرسه‌سازی ناخودآگاه ادامه‌دار می‌شود

  هرقدر نامهربانی بر سر جامعه سایه بیندازد، هر اندازه از بی‌مهری و بی‌رحمی مردم نسبت به یکدیگر صحبت کنند، اما هنوز افراد بسیاری، چراغ مهربانی را روشن نگه داشته‌اند تا دنیا برای دیگران نیز زیبا جلوه کند. دکتر محمدرضا اسپرورین یکی از همان افراد است. با او به گفتگو پرداختیم که ماحصل آن در ادامه می آید.


 • رضا گل نراقی خیر مدرسه ساز کشور ،

  مدرسه سازی؛ رکن اساسی برای اعتلای فرهنگی

  دکتر رضا گل نراقی، دندانپزشک و متخصص جراحی لثه است. او از خیران مدرسه سازی تهران است که در شهر قدس مدرسه ساخته. دکتر نراقی معتقد است اعتلای هر ملتی بستگی به فرهنگ و دانایی آن ملت دارد و در راستای این اعتلا، مدرسه سازی رکنی اساسی به حساب می آید. با او گفتگویی انجام داده ایم که بخشهایی از آن را در ادامه آورده ایم.


 • خیر مدرسه ساز "سیاوش زرآزوند"

  آینده دانش آموزان در مدارس امروز ساخته می شود

  "سیاوش زرآزوند" سال های زیادی در خارج از کشور زندگی کرد. این خیر مدرسه ساز همیشه به انجام کارهای خیر علاقمند بود و کارهای نیک بسیاری را تجربه کرده بود، ولی با وجود انجام کارهای خیر، وی همیشه به دنبال راهی بود که به پیشرفت کشورش کمک کند.


 • دیدار با خانواده رضاسطوت منش، خیر مدرسه ساز "۹۵ ساله"/هفت مدرسه تقدیم به دانش آموزان گلستانی

  در چهارمین هفته از اجرای طرح «قرار باخوبان مدرسه ساز» دیدار با زوج خیر، مهندس رضا سطوت منش و همسرشان خانم موسوی برگزار شد. در این دیدار لوح نکوداشت سازمان نوسازی مدارس کشور از سوی محمدرضا قربانی مدیر کل دفتر مشارکت های مردمی سازمان به این خانواده خیر اهدا شد.