مشارکت آنلاین

" آرشیو اخبار بانوان خیر"


 • آزاده وثوقی خیر مدرسه ساز؛

  کمک به تحصیل فرزندان عزیز میهنم به من آرامش معنوی میدهد

  «چندی قبل همسرم جان خود را از دست داد. این موضوع مرا ازلحاظ روحی و روانی بسیار آشفته کرده بود و خواستم با یک کارخیرخواهانه در این دنیای ناپایدار نام او را ماندگار نمایم. اولین فکری که در این زمینه به فکرم خطورکرد ساخت یک مدرسه برای دانش آموزان هموطنم در منطقه‎ای که کودکان بیشتر به فضای آموزشی نیازدارند، بود.


 • زندگینامه خیرین مدرسه ساز

  مدرسه سازی یعنی داشتن عمر دوباره

  او میگوید روزی که مادر فقیدشان نخستین مدرسه را افتتاح کردند میگفتند خدا عمر دوباره به ایشان داده است. گزیده ای از گفت وگو با او در ادامه آمده است.


 • بانوی مدرسه ساز گوهر ذوالقدر مقدم:

  آرزو داشتم پزشک شوم/برای رسیدن دانش آموزان به آرزوهایشان مدرسه ساختم

  در نهمین هفته از اجرای طرح "قرار با خوبان مدرسه ساز" از خانواده نیکوکار "گوهر ذوالقدر مقدم" و دختر ایشان "فروزنده رهبرنیا" تجلیل شد.


 • قرار با خوبان مدرسه ساز (هفته پنجم)

  دیدار با بانوی مدرسه ساز "منصوره مستوفی شمس"/ با فروش منزلم سه مدرسه دیگر می سازم

  در پنجمین هفته از اجرای طرح قرار با خوبان مدرسه ساز، دیدار با بانوی مدرسه ساز "منصوره مستوفی شمس" برگزار شد. بانو مستوفی پس از فوت نابهنگام تنها فرزندش در آمریکا بر اثر سانحه تصادف برای زنده نگه داشتن نام و یاد فرزندش وارد کار خیر مدرسه سازی شد.


 • بانوی خیّر مدرسه‌ساز به کمپین #همه_برپا پیوست؛

  حکایت عاشقی از پای تخته‌سیاه تا ساخت مدرسه/ کمک به مدرسه‌سازی حتی به اندازه یک آجر

  هر کس در راه فرهنگ و افزایش سواد گام بردارد، بیشترین اجر خدا شامل حالش می شود. این جمله، کلامی از یک معلم بازنشسته است که روزگاری در چهاردیواری کلاس برای تربیت نسل امروز گام برداشته بود و اکنون برای آینده دانش‌آموزان فردا تلاش می‌کند.


 • بیش از دو دهه همراهی عاشقانه در راه مدرسه سازی

  دفتر فرنو از نوستالژی‌های دانش‌آموزان دهه ۴۰ تا ۶۰ است که یاد و خاطره شیرین دوران مدرسه را برای آن‌ها تداعی می‌کند. آقای فرنو با تولید دفاتر تحریر جایگاه بزرگی در قلب و ذهن دانش‌آموزان برای خود ایجاد کرد؛ به گونه‌ای که شاید بتوان از وی به عنوان مرد بزرگ خاطره‌ساز نام برد


 • گفتگو با مسئول شورای بانوان خیّر مدرسه ساز استان اصفهان ؛

  بالاترین شادی زندگی ام حضور در بین دانش آموزان مدارس خیر ساز است

  ثریاجهانی مسئول شورای بانوان خیّر مدرسه ساز استان اصفهان اظهار داشت : بالاترین شادی زندگی من سرکشی از مدارس خیرساز و حضور در جمع دانش آموزان است.


 • گفتگو با بانوی مدرسه ساز هرمزگانی؛

  پدرم در راه خیر همیشه مشوقم بود

  خدیجه هاشمی متولد 1357خیر مدرسه ساز و عضو شورای بانوان خیرین مدرسه ساز استان هرمزگان است


 • گفت و گو با بانوی نیکوکار مدرسه ساز منیژه حاجی سالم؛

  دوستانم را به مدرسه سازی تشویق می کنم

  منیژه حاجی سالم متولد 1327 عضو شورای بانوان خیرین مدرسه ساز، مشاوره مدیر کل سازمان نوسازی مدارس آذربایجان غربی ، دبیر بازنشسته آموزش و پرورش و خیر مدرسه ساز است .


 • گفت و گو با بانوی مدرسه ساز ثریا جهانی؛

  بانوان نقش بسزایی در گسترش فرهنگ مدرسه سازی دارند

  ثریا جهانی بانوی نیک اندیشی است که پس از فوت برادرش طبق وصیت ایشان اقدام به امر مدرسه سازی کرد وی معتقد است بانوان نقش بسزایی در گسترش فرهنگ مدرسه سازی دارند .


 • گفت و گو با بانوی نیکوکار مدرسه ساز صالح پور؛

  به یاد پدر همسرم یک مدرسه در خوزستان ساختم

  زیبا صالح پور متولد 1344 متاهل و دارای 3 فرزند است . او عضو شورای بانوان خیرین مدرسه ساز استان خوزستان و نماینده خانواده همسرش در عرصه مدرسه سازی است. نزدیک به دو دهه است که در این عرصه فعالیت می کند . شناسایی خیرین و تشویق آنها از جمله عمده فعالیت های او در کانوان شورای بانوان خیرین مدرسه ساز است.