مشارکت آنلاین
 • گفت و گو با پسر مرحوم احمد عدل پرور خیر مدرسه ساز:

  روایت سفری که پای پدر را به مدرسه سازی باز کرد

  «مرحوم احمد عدل‌پرور» خیر مدرسه‌ساز در تکه دهم پایتخت یکی از خیرینی است که از روزهای سخت زندگی‌اش و افراد خیر زمانه‌اش درس گرفت و در زمان و قدرت و توانایی مانند آنها پا در میدان عمل و کار خیر خداپسندانه گذاشت.


 • دكتر امير مهدي ميرناطقي خير مدرسه ساز كهكيلويه و بويراحمد؛

  برکت زندگی ام را از مدرسه سازی دارم

  ساخت 8 مدرسه در محرومترين نقاط استان محروم كهكيلويه و بويراحمد دستاورد بزرگي است كه دكتر امير مهدي ميرناطقي با عشق از آن ياد مي كند و مي گويد : بركت زندگي من از مدرسه سازي است و هميشه شكرگزار خداوند هستم.


 • هزینه تحصیل مرا جامعه داد، باید دین خود را ادا می کردم/ در مراسم افتتاح مدرسه گریستم

  اسماعیل اوتادالعجم از خیرین نیك‌اندیشی است كه سال گذشته با مشارکت صد میلیونی در ساخت آموزشگاه خیرین مدرسه ساز در منطقه 5 تهران فعالیت خود را در کمک به فرزندان این آب و خاک آغاز کرد.


 • دل‌نوشته دانش‌آموزان مدرسه زنده‌یاد عبدالله آریا روستای خاکدانه شهرستان سمیرم

  مانده‌ام قهرمانم خطابت کنم یا پهلوان، میان انبوهی از واژه‌ها گم شده‌ام. کمکم کن خطاب نامه‌ام چه باشد. خدا قوت ساده ایست به سادگی مردمان ساده روستا.


 • گفتگو با خیر مدرسه ساز

  دست هایی که ستون های شهرهستند

  بعضی ها ستون هایی هستند که شهر بر روی آنها استوار است. اگرتهران و شهرهای دیگر در ایران و کشورهای دیگر فرو نمی ریزد به دلیل بودن آدم هایی است که حکم ستون های شهر را دارند. میرفتح اله امیرسرهنگ پور نمینی هم یکی از این ستونهاست.


 • دکتر «گل رضا نراقی » دندانپزشکی که خیر مدرسه ساز شد؛

  ساخت 6 مدرسه در مناطق محروم تهران

  دکتر«رضا گل نراقی» دندانپزشک ، استاد دانشگاه و از خیران مدرسه سازی است که تا کنون برای اعتلای آموزش و پرورش کشور بانی ساخت 6 باب مدرسه در اطراف تهران و محله های محروم شده است.


 • سید محمدرضا سید زنوزی ؛

  هیچ کار خیری بالاتر از مدرسه سازی نیست

  "محمدرضا زنوزی" هدف خود را با ساخت مدرسه ای شبانه روزی برای بچه های شهرستان "زنوز" به واقعیت تبدیل کرد تا بچه های روستا دیگر به دلیل شرایط سخت، دست از تحصیل برندارند.


 • گفتگو با مولود علامه خیر مدرسه ساز ،

  مدرسه سازی فعالیتی مقدس است

  مولود علامه ،با اشاره به اینکه مدرسه سازی فعالیتی مقدس است می گوید:زنان به دلیل داشتن حس لطیف زنانگی ومهر مادری وجاذبه مثبتی که به طرف خود می کشند وقتی بحث کار خیر مطرح میشود ناخودآگاه بیشتر جذب میشوند


 • معرفی نخبگان مدارس خیرساز شهر تهران؛

  احمد سید علی نقی "از مدرسه خیرساز لواسانی دانا /دانش آموز دیروز با دو مدرک دکترای امروز

  بچه های روستای "ترک محله" یا توک محله لواسان می دانند که شاید باید زمان های طولانی پیاده روی می کردند تا به مدرسه برسند. مخصوصا سربالایی قریه "ترک مزرعه" که گاهی اوقات نفس را بند می آورد و کم کم طاقت فرسا شده بود.


 • در راستای گرامیداشت مقام پدر مدرسه سازی ایران ،

  خیابانی در منطقه یک تهران به نام مرحوم حافظی نامگذاری شد

  خیابانی در منطقه یک تهران و در نزدیکی محل جامعه خیرین مدرسه‌ساز به نام رئیس فقید این مجموعه مرحوم محمدرضا حافظی نام‌گذاری شد.