• رضا گل نراقی خیر مدرسه ساز کشور ،

  مدرسه سازی؛ رکن اساسی برای اعتلای فرهنگی

  دکتر رضا گل نراقی، دندانپزشک و متخصص جراحی لثه است. او از خیران مدرسه سازی تهران است که در شهر قدس مدرسه ساخته. دکتر نراقی معتقد است اعتلای هر ملتی بستگی به فرهنگ و دانایی آن ملت دارد و در راستای این اعتلا، مدرسه سازی رکنی اساسی به حساب می آید. با او گفتگویی انجام داده ایم که بخشهایی از آن را در ادامه آورده ایم.


 • محمدتقی نمک فروش خیر مدرسه ساز ؛

  خداوند مدرسه سازان را درمانده نمی گذارد

  دکتر محمدتقی نمکفروش، نیکوکار مسجد و مدرسه ساز اهل انزلی است. او 15 سال پیش، از آمریکا به ایران آمد و از 20 سال پیش مدرسه سازی را شروع کرد و تاکنون 17 مدرسه در 8 استان کشور ساخته است. گزیده ای از گفتگو با او در ادامه می آید.


 • زندگینامه خیرین مدرسه ساز

  مدرسه سازی یعنی داشتن عمر دوباره

  او میگوید روزی که مادر فقیدشان نخستین مدرسه را افتتاح کردند میگفتند خدا عمر دوباره به ایشان داده است. گزیده ای از گفت وگو با او در ادامه آمده است.


 • رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور از دغدغه هایش می گوید؛

  لذت ورود به مدرسه سازی را با هیچ معیاری نمی توان سنجید

  بدون شک علم و دانش ملاک و پایه توسعه یک کشوراست و این امر محقق نمی شود مگربا فراهم کردن بستری مناسب برای تحصیل دانش آموزان در فضای آموزشی مناسب . خیرین مدرسه ساز کشور در این حوزه قدم های بلند وتاثیر گذاری برداشته اند که دانش آموزان در کنار تعلیم و تربیت ، درس زندگی بیاموزند.


 • مشارکت 52 میلیارد تومانی خیرین مدرسه ساز برای ساخت مدرسه

  همزمان با آغاز سال تحصیلی جدیداز 19پروژه خیری با 153 کلاس درس بهره برداری شد.


 • بهره برداری از مدرسه خیر ساز خاندان سلمان

  مدرسه خیر ساز خاندان سلمان صبح امروز با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد، رئیس سازمان نوسازی مدارس استان و جمعی از خیرین در یزد به بهره برداری رسید.


 • همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید انجام شد؛

  مراسم گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد دکترحافظی در مدرسه ایشان در منطقه 10 تهران برگزار شد

  امسال برگزاری ونواختن زنگ مهر حسینی دردبستان زنده یاد دکتر حافظی بدون حضور رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز برگزار شد.


 • بهره‌ برداری از ۲ مدرسه خیرساز در بخش مرکزی شهرستان میانه

  ۲ مدرسه یک کلاسه خیرساز در شهرستان میانه با مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان آذربایجان شرقی، جمعی از اعضای شورای اداری شهرستان و اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان بهره برداری شد.


 • وزیر آموزش‌وپرورش:

  خیرین مدرسه ساز مهم ترین شریک آموزش و پرورش هستند

  وزیر آموزش‌وپرورش در آیین افتتاح مدرسه خیر ساز در بخش ازگله از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اظهار کرد: مدرسه کانون اصلی یادگیری است و باید مناسب‌ترین امکان را برای یادگیری فراهم کند تا دانش‌آموزان وقتی به مدرسه می‌آیند اشتیاق داشته باشند.


 • طنین مهر و مقاومت در مدارس شاهرود

  زنگ مهر و مقاومت مدارس شاهرود؛ با حضور مسئولین، پیشکسوتان فرهنگی، فرماندهان نظامی و انتظامی خیرین مدرسه ساز و نمایندگان انجمن اولیاء و مربیان و به دست سرپرست فرمانداری شهرستان در هنرستان شهید باهنر نواخته و از اولین دستگاه سی ان سی هنرستان های استان رونمایی شد.