مشارکت آنلاین
تاریخ انتشار: 1402/11/19 12:31:33
کد خبر: 4559

وزیر دادگستری در آیین افتتاح ۷۵ فضای آموزشی و تربیتی استان فارس:

خیرین با صدقه جاریه مدرسه سازی به پرورش آینده سازان کشور می‌اندیشند

۷۵ باب پروژه آموزشی و تربیتی در استان فارس با حضور وزیر دادگستری در آموزشگاه خیرساز ۱۸ کلاسه امید فردا به بهره برداری رسید.


به گزارش روابط عمومی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، 

امین حسین رحیمی وزیر دادگستری در مراسم افتتاح ۷۵ فضای آموزشی در استان فارس، که در مدرسه «امید فردا» ی شیراز برگزار شد، ضمن تبریک دهه فرخنده فجر با ابراز خرسندی از حضور موثر و راه گشای مردم در صحنه‌های انقلاب خاطرنشان کرد: خیرینی که این مدرسه را بنا نهادند اموال خود را در جایی صرف نمودند که صدقه جاریه و نیاز مردم بوده و توانستند آن را با این عظمت، زیبایی و استانداردهای لازم در یک منطقه محروم بسازند، در این فکرند تا دانش آموزان در آن پرورش یافته، آموزش دیده و جزو نخبه های کشور شوند.

محمد هادی ایمانیه استاندار فارس نیز در این آیین گفت: این آموزشگاه‌ها می‌توانند مهارت را به دانش آموزان منتقل نموده و جوانان و نوجوانان ما با استفاده از این فضا ،مهارت لازم را یاد بگیرند و پس از اخذ دیپلم در مکانی مرتبط با آنچه آموختند، مشغول به کار شوند.

ایمانیه با تقدیر از همت بانیان خیر این پروژه افزود: خوشحالیم که ورثه مرحومان عرب زاده و رشید بیگی با عمل به وصیت آن عزیزان در ساخت این هنرستان آن هم در یکی از محروم ترین نقاط شیراز همت گماشتند.

مجید عبداللهی معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی کشور نیز در این مراسم از شریک اصلی جریان مدرسه سازی کشور یعنی خیرین مدرسه ساز تقدیر کرد و افزود : در سال جاری ۶۰ درصد اعتبارات ساخت مدارس کشور را خیرین تامین کردند.

عبداللهی با اشاره به عملکرد دولت سیزدهم در راستای مدرسه سازی، گفت: از آغاز کار این دولت تاکنون ۳۲ هزار کلاس درس در کشور احداث و ۴۱ هزار میلیارد تومان در این عرصه هزینه شده است.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور، تصریح کرد: سرانه فضای آموزشی قبل از انقلاب برای هر دانش آموز حدود ۱.۵ مترمربع بود و هم اکنون این سرانه به ۵.۲۲ مترمربع رسیده است.

محمد‌خلیل خرد مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس نیز در این مراسم با تبریک ایام فرخنده دهه فجر خاطرنشان کرد: این دهه مبارک، فرصت مناسبی برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده و از طرفی رهبر معظم انقلاب بر تقویت مدارس دولتی تاکید خاصی داشتند که برهمین اساس در نوسازی مدارس بر احداث فضای آموزشی متناسب با معماری ایرانی و اسلامی تاکید شده است.

وی گفت: در استان فارس به میمنت ایام الله دهه فجر و ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی ۴۵ باب فضای آموزشی و ورزشی با ظرفیت ۲۰۰ کلاس درس افتتاح می شود. تا پایان سال این آمار به ۷۵ پروژه آموزشی و پرورشی با ۳۵۱ باب کلاس درس و زیر بنایی بالغ بر ۵۰ هزار متر مربع می‌رسد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس با اشاره به روند تامین تجهیزات و بهسازی مدارس طی یک‌ سال اخیر یادآور شد: در این مدت ۵۵ میلیارد تومان تجهیزات اعم از اداری آموزشی و هنرستانی جهت مدارس استان تهیه و توزیع شده وبالغ بر ۲۶۰ هزار متر مربع از محوطه مدار س استان نیز آسفالت و بیش از یکصد هزار متر مربع ازپشت بام آموزشگاهای در جریان امر آموزش نیز ایزوگام شده است و ۳۰۰ کلاس درس در قالب ۷۰ باب مدرسه نیز به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شدند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس با تقدیر از همت بانیان خیر فضای آموزشگاه امید فردا که توسط ورثه مرحومان «فاطمه رشید بیگی و  محمد رضا عرب زاده» در ناحیه سه شیراز احداث شده است خاطرنشان کرد: این هنرستان با ۱۸ کلاس درس، ۹ اتاق اداری دارای ۲ باب کارگاه و فضای ورزشی است که در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع با زیر بنایی بالغ بر ۳ هزار متر مربع و صرف اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیارد تومان احداث شده که ۱۵ میلیارد تومان آن را خانواده خیر نیکوکار تقبل کردند. بی شک مادامی که دانش آموزان از این فضای با نشاط بهره می برند برای مرحومان و خانواده خیر در نزد حضرت حق اجر و پاداش اخروی منظور خواهد شد.


اشتراک گذاری