مشارکت آنلاین
تاریخ انتشار: 1402/08/25 19:53:41
کد خبر: 4380

بیست و پنجمین جشنواره تکریم و تجلیل از خیرین مدرسه ساز در کهگیلویه و بویراحمد؛

کاری بزرگ تر و ارزشمندتر از جهاد مدرسه سازی نداریم

در بیست و پنجمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه نگاه خیرین، نگاه به آینده است، گفت: همراهی دستگاه‌ها و نهادهای مختلف نیز با مجموعه تعلیم و تربیت بسیار خوب است.


به گزارش خبرنگار جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، حمیدرضا خان محمدی معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس این سازمان در بیست و پنجمین جشنواره تکریم و تجلیل از خیرین مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد، در یاسوج اظهار داشت: انشالله خداوند متعال توفیق دهد تا در راستای بهترین و مهم ترین کار خیر قدم برداشته و در این مسیر پرخیر و برکت شما را مستدام بدارد تا بتوانید در این حرکت جهادی ارزشمند نقش آفرینی کنید.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه همه پیشرفت ها در سایه مدرسه فعال و پویا است اذعان داشت: همه اتفاقات مهم کشور از مسیر مدرسه شروع می شود، باید با مشارکت جمعی و همتی مردمی هنرستان‌های تخصصی دام و کشاورزی پویا در این استان تاسیس کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دولت طی این سال‌ها به مدرسه توجه ویژه و خوبی داشته است و همچنین سایر نهادها و سازمان ها و دستگاه ها نیز همراهی و تعامل بسیار خوبی با مجموعه تعلیم و تربیت دارند.

خان محمدی با بیان اینکه نگاه به خیرین نگاه به آینده است، خاطر نشان کرد: در دولت سیزدهم تعهدات خیرین بیش از دو برابر افزایش داشت با این تفاوت که میزان تحقق تعهدات هم پرمعناست.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اینکه دو هفته پیش توفیق حضور نمازظهر درخدمت مقام معظم رهبری داشتیم، اذعان داشت: ایشان خدمت خیرین گرانقدر سلام رسانده و کلامی را فرمودند که برای بنده تجدید قوا بود که به خیرین مدرسه ساز بفرمایید: «کاری بزرگ تر و ارزشمندتر از جهاد مدرسه سازی نداریم و به این امر مهم اهتمام ورزند.»

وی در ادامه افزود: اگر می‌خواهیم فردا و آینده قوی و اقتصاد قوی داشته باشیم باید به امر مهم مدرسه‌سازی توجه داشته باشیم. انتخاب جای مناسب برای مدارس خیلی مهم است، مناطقی که کمبود کلاس دارند، مدارس سنگی و ناایمن باید در اولویت قرار گیرند.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اشاره کرد: همه ما باور و ایمان داریم که پیشران همه کارهای خیر در کشور خیرین مدرسه ساز هستند. اگر مدرسه ما درست شود در سایر حوزه ها مشکلات ما مرتفع خواهد شد، امنیت و آرامش و لبخند امروز ما مرهون شهید کاظمی و شهدای امثال ایشان است.

خان محمدی در پایان خاطرنشان کرد: دولت توجه ویژه به مدرسه‌سازی دارد و در این امر خداپسندانه نیز بنیاد برکت، بنیاد علوی و بسیج سازندگی در کنار هم به امر مدرسه‌سازی می‌پردازند، همچنین تعهدات خیرین در بیست و پنجمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز  سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بود و امسال به ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد افزایش یافت.

گفتنی است، تعداد مدارس سنگی و ناایمن در کهگیلویه و بویراحمد ۴۸۵ مدرسه است که تلاش مسئولان در جهت برچیده شدن این مدارس است.


اشتراک گذاری