مشارکت آنلاین
تاریخ انتشار: 1402/08/25 19:30:18
کد خبر: 4378

دکتر میرباقری خبر داد:

برگزاری همایش خیرین مدرسه ساز خارج از کشور 25 آذر ماه در کشور امارات

رئیس کارگروه امور بین الملل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، از برگزاری همایش خیرین خارج از کشور در ۲۵ آذرماه در دبی خبرداد،


به گزارش خبرنگار جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، دکتر میرباقری رئیس کارگروه خیرین مدرسه ساز خارج از کشور ، در شصت و سومین جلسه هیات مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ،  از برگزاری همایش خیرین خارج از کشور در ۲۵ آذرماه در دبی خبر داد و گفت:با سفیر ایران در عمارات مذاکراتی انجام شد که امیدواریم بتوانیم همایشی در خور شخصیت خیرین برگزار نماییم.

وی با اشاره به اینکه  این کارگروه با سه هدف ،  تقویت زیر ساخت های مربوطه،اعتماد سازی خیرین مقیم خارج از کشور و تشکیل و تشکل و فعال سازی و تقویت مجامع خیرین ایرانیان خارج از کشور فعالیت خواهد کرد ادامه داد:طی دو سه هفته ای که این کارگروه ،برقرار شده ۱۰۰ ساعت نشستی داشته و مسئله  اعتماد سازی' بحث تحریم ها و انتقال پول از جمله مواردی است که می بایست برای آن راهکاری اندیشیده شود .
دکتر میر باقری  افزود: تلاش کردیم از هر استان یک نفر را انتخاب نماییم تا به این وسیله ، آمار و اطلاعات مجامع را گردآوری کنیم .
 ریس کارگروه خیرین خارج از کشور  اذعان داشت :  در این خصوص سایتی را راه اندازی کردیم که  امروز از آن رو نمایی خواهد شد .
وی ضمن رونمایی از سایت کارگروه خیرین مدرسه ساز خارج از کشور ،  توضیحاتی در این خصوص اظهار داشت :  جوانان باانگیزه بی شماری در خارج از کشور هستند که می توانند موجب تشویق ،ترغیب و اشاعه فرهنگ مدرسه سازی شوند و استفاده از ظرفیت آنها می تواند موجب افزایش جلب مشارکت های خیرین خارج از کشور شود.در ادامه حضار نقطه نظرات و پیشنهادت خود را در خصوص سایت و کارگروه مطرح کردند.
اشکان تقی پور نیز در سخنانی به فعالیت های موسسه نیک گامان جمشید و تجربیات عالی این مجموعه در حوزه خیرین خارج از کشور اشاره و خاطر نشان کردند از هیچ گونه کمک به امر مقدس مدرسه سازی طبق روال گذشته از هر جنبه، مضایقه نکرده و با جان و مال و دل در خدمت عزیزان مقیم خارج از کشور خواهند بود.
اقای رضازاده ( مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان فارس )  از اعضای کارگروه ،  به ذکر خاطراتی از تشکیل اولین جلسه همایش ایرانیان در شهر دوبی در سالیان گذشته پرداخت و مجمع خیرین امارات را پیشکسوت خیرین عرصه بین الملل معرفی و گزارشی از عملکرد کمیسیون را ارائه داد.
 مهندس نیک اقبال از دیگر اعضای کارگروه  نیز ،  گزارشی از اقدامات انجام شده در  را ارائه داد و گفت : مجموعه دبیرخانه کمیسیون بین الملل مستقر در فارس به همراه جامعه خیرین کشور و اعضای کارگروه با هماهنگی هییت مدیره خیرین مدرسه ساز امارات، تمام تلاش و همت خویش را در جهت برپایی همایش خیرین طی مسیولیت کارگروه تازه تشکیل یافته ، بکار گرفته و از زحمات عزیزان در گذشته در حوزه خیرین بین الملل قدردانی کرد.
نزاکت اللهیاری 

اشتراک گذاری