مشارکت آنلاین
تاریخ انتشار: 1400/03/24 01:30:51
کد خبر: 3021

بانوی کرجی یک دستگاه آپارتمان برای مدرسه سازی اهدا کرد

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان البرز گفت که در دهه کرامت بانوی کرجی یک دستگاه آپارتمان برای مدرسه سازی اهدا کرد.


حسن مهرانی اظهارداشت: هما قوانوکما یک دستگاه آپارتمان به متراژ ۵۰ مترمربع در منطقه همایون ویلای مهرشهرکرج به ارزش ۴۰۰ میلیون تومان اهدا کرد.

وی با اشاره به اینکه امروز تفاهم نامه واگذاری سند این آپارتمان در امر مقدس مدرسه سازی منعقد شد،خاطرنشان کرد: پس از طی مراحل قانونی و واگذاری آن به نام آموزش و پرورش با فروش آن می توان چندین کلاس درس در منطقه کم برخوردار حوزه آموزش و پرورش ناحیه چهارکرج ساخت.

وی بیان داشت: هرساله در ایام مناسبت های مذهبی و ملی شاهد حضورخیرین در بخش معنوی مدرسه سازی درالبرز هستیم.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل اصلی کمبود فضاهای آموزشی در این استان را مهاجرت پذیری تشکیل می دهد به گونه ای که این رشد جمعیت دانش آموزی زمینه ساز مشکلات فراوانی دراین استان شده است.

مهرانی ادامه داد: اکنون ۲۱ مدسه خیرساز با هدف تامین کلاس های درس ایمن برای دانش آموزان این استان با اعتباری بالغ بر ۸۶ میلیارد تومان در قالب انعقاد تفاهم نامه هایی که تاکنون منعقد شده در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه خیرین ۲۹۰ کلاس درس را در استان البرز آماده می کنند، اضافه کرد: تعداد مدارس خیر ساز  امسال ۲ برابر تعهدات سال گذشته نیکوکاران است.

وی عنوان کرد: قطار همت و سخاوت  مدرسه سازی با تدابیر مجمع خیرین مدرسه ساز استان البرز به نیت پیشرفت و آبادانی استان با قدرت و جدیت همچنان درحال حرکت است.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان البرز یادآورشد: خیرین نیک اندیش تا کنون تعداد ۳۶۵ مدرسه در البرز با هدف گسترش عدالت آموزشی و ترویج کمک در امر مقدس مدرسه سازی، احداث کرده اند.

مهرانی تاکید کرد: این تعداد فضای آموزشی در زیربنای ۲۵۱ هزار و ۶۵۴ مترمربع  و با  چهار هزار کلاس درس  با اعتباری بالغ بر۳۴۰ میلیارد تومان ساخته شد.

استان البرز۴۷۳ هزار دانش آموز دارد.


اشتراک گذاری