مشارکت آنلاین
تاریخ انتشار: 1399/11/01 09:17:30
کد خبر: 2760

بهره برداری از مدرسه ۱۴ کلاسه خیرساز در اسلامشهر

مدرسه ۱۴ کلاسه خیرساز حمید و امیرناصر تبرا در اسلامشهر با اعتبار بالغ بر ۷۵ میلیارد ریال احداث و افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، 

یوسف بهارلو معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی اداره کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران ظهر امروز در آئین افتتاح مدرسه‌ای خیرساز، اظهار کرد: در سال جاری به همت خیران مدرسه‌ساز و مدیران و مسؤولان منطقه، مجمع خیران مدرسه‌ساز استان تهران توانست رتبه برتر کشور را کسب کند.

وی گفت: در سال‌جاری ۷۰ پروژه آموزش در سطح شهرستان‌های استان تهران، به همت خیران مدرسه‌ساز احداث و به سرانجام رسیده و تفاهم‌نامه ۱۵۰ پروژه آموزشی دیگر نیز منعقد و در حال انجام است.

معاونت پژوهشی و توسعه منابع انسانی اداره کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اثرات کار خیران مدرسه‌ساز، بیان کرد: خیلی از مردم اموال‌شان را وقف  امور مختلف خیر می‌کنند، اما خیران مدرسه‌ساز بهترین مسیر را برای وقف اموال خود انتخاب کرده‌اند؛ در فضایی که فرهنگ‌سازی و آموزش انجام می‌گیرد هر انسانی که در این مدارس تربیت می‌شود اثر خیر و برکت کار او در زندگی نیز به خیران می‌رسد.

بهارلو با تأکید بر ضرورت افزایش فضاهای آموزشی در اسلامشهر، تصریح کرد: در شهرستان‌های استان تهران میزان  فضاهای آموزشی ۸ متر از استاندارد پیشی گرفته که مرهون خیران هستیم و اسلامشهر نیز با به حداقل رسیدن کمبودهای فضاهای آموزشی طی سال‌های اخیر بسیاری از مدارس چند نوبته، به یک شیفت تبدیل شده‌اند.

احداث ۸ مدرسه خیرساز در اسلامشهر

مسعود مرسلپور فرماندار اسلامشهر در این مراسم با تقدیر از تلاش‌های خیران مدرسه‌ساز در اسلامشهر، اظهار کرد: در طی یک سال گذشته ۸ مدرسه خیرساز در این شهرستان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی گفت: خیران مدرسه‌ساز انسان‌هایی به معنای واقعی کلمه فرهیخته‌اند که خیر دنیا و آخرت را برای خود به ارمغان می‌آورند و خمس و زکات مال‌شان را اینگونه می‌پردازند و هرگز راضی نمی‌شوند که ارزش ذاتی آن‌ها را بر زبان آوریم.

فرماندار اسلامشهر تصریح کرد: خیران در حوزه مدرسه‌سازی نسبت به سایر شهرهای کشور، بیشترین گام را برای ساخت مدارس در اسلامشهر برداشته‌اند که قطعاً مدیریت آموزش‌وپرورش اسلامشهر زمینه جذب آن‌ها را فراهم کرده است.

مرسلپور تأکید کرد: اگر صادقانه و بدون هرگونه غرض‌ورزی به خدماتی که دولت تدبیر و امید در حوزه‌های مختلف در شهرستان اسلامشهر ارائه کرده، بنگریم متوجه خواهیم شد که با تمام مشقت‌هایی که دولت در طول سال‌های گذشته داشته ۸۰۲ نوع تحریم در دوران ترامپ، با پشتوانه مقام معظم رهبری و همکاری خوب قوای مقننه و قوه قضائیه، توانسته اقدامات شایسته‌ای در کشور انجام دهد که اسلامشهر نمونه بارز آن است.

افتتاح ۸۲ کلاس درس تا مهر ۱۴۰۰ در اسلامشهر

حسینعلی بنار مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان اسلامشهر در ادامه این مراسم، اظهار کرد: با همت خیران و همکاری و همراهی سازمان نوسازی مدارس تا مهرماه سال ۱۴۰۰ تعداد ۸۲ کلاس درس جدید در قالب ۸ مدرسه در شهرستان اسلامشهر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به وجود ۲۳ مدرسه فرسوده و نیازمند بازسازی در اسلامشهر، گفت: علاوه بر وجود مدارس فرسوده برای رسیدن به استانداردهای فضاهای آموزشی تعداد ۲۰۰ کلاس درس در اسلامشهر نیاز داریم.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان اسلامشهر با قدردانی از تلاش‌های انجام شده در سال‌های گذشته و همکاری صمیمانه خیران و دستگاه‌های اجرایی و اداری شهرستان، خاطرنشان کرد: تا مهرماه سال ۱۴۰۰ هر ماه یک مدرسه در سطح شهرستان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و تا پایان سال جاری نیز عملیات احداث ۳ باب مدرسه خیرساز نیز در این  شهرستان آغاز خواهد شد.

به گزارش فارس، مدرسه خیرساز مرحومان حمید و امیرناصر تبرا  به همت خیر نیکوکار دارستانی و با مشارکت سازمان نوسازی مدارس استان تهران با ۱۴ کلاس آموزشی و ۷ فضای اداری و فرهنگی با اعتباری بالغ بر ۷۵ میلیارد ریال افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

منبع: فارس

منتشر کننده : نزاکت اللهیاری 


اشتراک گذاری