تاریخ انتشار: 1399/03/20 23:44:18
کد خبر: 2340

رونمایی از سردیس و تمبر یادبود مرحوم حافظی

در آئینی با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزیر آموزش و پرورش از سردیس و تمبر یادبود مرحوم حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور رونمایی شد.


عصر امروز در مراسمی که با حضور آقایان محمد باقر نوبخت، سعید اوحدی و محسن حاجی میرزایی و در آستانه سالگرد درگذشت مرحوم حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد از سردیس و تمبر یادبود آن مرحوم رونمایی شد.
همچنین در این مراسم بسته تحولی طرح «آجر به آجر» که در راستای اجرای سند تحول بنیادین و از مجموعه بسته‌های تحولی وزارت آموزش‌وپرورش است تبیین شد.

سردیس مرحوم حافظی به ارتفاع یک و نیم متر در طول یک متر و عرض ۷۰ سانتی متر و بر روی پایه‌ای به ارتفاع یک متر ساخته شده است. این سردیس از جنس فایبر گلاس و پایه فلزی با رنگ برنز است و در یکی از ساختمان‌های سازمان نوسازی مدارس که به نام دکتر حافظی نامگذاری شده است نصب خواهد شد.
۲۱ خرداد سالگرد درگذشت مردی از تبار نیکان است که با قدم‌های خیرش در مدت بیش از ۲۰ سال اواخر عمرش، کودکان بسیاری را در این سرزمین بر سر کلاس‌های درس و مدارس نشاند.
محمدرضا حافظی در سال ۱۳۱۰ در شهرستان بروجرد بدنیا آمد. وقوع حادثه‌ای ناگوار تصادف و از دست دادن فرزند و عروسش، سبب تحول وی در زمینه مدرسه‌سازی شد و او بیش از بیست‌وسه سال رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز بود.
وی ابتدا یک مدرسه با نام «امیر حسن حافظی» احداث کرد که یک هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در آن مشغول تحصیل شدند.
مرحوم حافظی در ادامه درجا‌های محروم کشور بیش از ۱۴ مدرسه ساخته است، اما هزاران مدرسه باهمت و تلاش‌های او توسط خیرین ساخته شده‌است تا جایی که یک‌سوم مدارس کشور توسط خیرین ساخته شدند.
همچنین؛ تأسیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز، مشارکت در ساخت بیش از ۵۰ درصد مدارس کشور، ساخت و نوسازی مدارس ایرانیان خارج از کشور و ترغیب افراد به مشارکت در امر خیر و مدرسه‌سازی ازجمله سوابق و فعالیت‌های مرحوم محمدرضا حافظی است.


اشتراک گذاری