تاریخ انتشار: 1398/12/12 13:40:22
کد خبر: 2223

حاج اکبر ابراهیمی خیر مدرسه ساز ؛

دنیای مدرسه سازی دنیای شیرینی است

«تا کسی وارد فعالیت‌های خیریه نشود نمی‌تواند لذت آن را درک کند. مدرسه‌سازی عشق من است . مدرسه‌سازی پنجره‌ کوچکی است که انسان را وارد دنیای بزرگی می‌کند. دنیای مدرسه‌سازی دنیای شیرینی است، دنیایی که انسان با لبخند کودکان جان می‌گیرد و احساس می کند که خداوندهمیشه در کنار اوست.»


خیر نیک اندیش حاج اکبر ابراهیمی در سال1323 در شهر تهران در خانواده‎ای مذهبی به دنیا آمد. وی در دوران نوجوانی به دلیل شرایط اقتصادی خانواده و جامعه و به منظور کمک به پدر خود مجبور شد وارد بازار کار شود. وی در سن 17سالگی به کار صنعتی مشغول گردید، از همان دوران (بر اساس سنت نذر) بخشی از درآمد خود را وقف امور خیریه نمود و این عمل، رونق یافتن کسب وکار وی را در پی داشت.

ابراهیمی با کمک خانواده خود فعالیتهای فراوانی در امور خیر انجام داده است. وی در یک مراسم با فعالیتهای مدرسه سازی در آموزش وپرورش و ابعاد مختلف ثواب این اقدام خیرخواهانه و نقطه نظرات تاییدی مراجع تقلید در خصوص مدرسه سازی آشنا گردید. از این رو به مشارکت در امر مدرسه سازی علاقمند شد. وی پس از آن به میزان ثلث اموال و دارایی خود را تفکیک نموده و حساب بانکی مجزایی برای آن در نظر گرفت تا تمام مبلغ و عواید و سود حاصل از آن را صرف مدرسه‎سازی در سراسر کشور نماید.

این خیر نیک اندیش و بزرگ که در تمام زمینه های خیر سرآمد است، نخستین مدرسه اش را در روستایی در اطراف دماوند احداث کرد. حاج اکبر ابراهیمی روزی از خدا خواست که توفیق ساخت 110 مدرسه سار نصیبش کند. به قول خودش چیزی در زندگی اش ندیده جز عنایت الهی. دعای همیشگی او هیچگاه تکراری نمیشود: "خدایا به دست دهنده ام برکت بده."

سخنی از خیر مدرسه ساز:

«تا کسی وارد فعالیت‌های خیری نشود نمی‌تواند لذت آن را درک کند. مدرسه‌سازی عشق من است و این عشق از هر زبان نامکرر است. مدرسه‌سازی پنجره‌ کوچکی است که انسان را وارد دنیای بزرگی می‌کند. دنیای مدرسه‌سازی دنیای شیرینی است، دنیایی که انسان با لبخند کودکان جان می‌گیرد و احساس می کند که خدا همیشه در کنار اوست.»

بخشی از اقدامات خیر(عام المنفعه) انجام گرفتهتوسط این خیر نیک اندیش:

  • احداث 118 باب مدرسه در استان‎های مختلف از جمله خراسان جنوبی، خراسان رضوی، تهران، کهگیلویه وبویر احمد، سمنان، کردستان، البرز، سیستان بلوچستان،کرمان، اردبیل، بوشهر، چهارمحال و بختیاری،خوزستان، سمنان، کردستان، لرستان، مازندران، قزوین، خراسان شمالی و اهدای آن‌ها به نظام تعلیم و تربیت میهن اسلامی
  • احداث مدارس در زندان اوین و زندان رجایی شهرکرج
  • احداث یک باب مدرسه در کربلا کشور عراق
  • تاسیس بنیاد فرهنگی تربیتی ابراهیمی در دماوند به منظور نگهداری و آموزش دائمی کودکان محروم از نعمت پدر و مادر
  • ساخت یک باب مدرسه در فشافویه برای کودکان استثنایی
  • ساخت مدارس در مناطق سیل زده و زلزله زده 
     

اشتراک گذاری