تاریخ انتشار: 1398/03/19 11:39:37
کد خبر: 1794

طی حکمی از سوی مهراله رخشانی‌مهر؛

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان منصوب شد

طی حکمی از سوی معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، "مهندس سیدمحمد واعظی نژاد" به عنوان "مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان" منصوب شد.


به گزارش روابط عمومی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، دکتر مهراله رخشانی‌مهر، طی حکمی، مهندس "سیدمحمد واعظی‌نژاد" را به عنوان "مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان" منصوب کرد.

رخشانی مهر در این حکم بر تحقق اهداف متعالی نظام تعلیم و تربیت در حوزه ساخت و توسعه فضاهای آموزشی و توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه زیرنظام تأمین فضا، تجهیزات و فناوری و جایگاه ویژه آن اداره‌کل در استان کرمان، تأکید کرد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین در اولویت قراردادن ساخت، نوسازی، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی براساس ضوابط و استانداردهای فنی و مهندسی، شرایط اقلیمی، اصول شهرسازی، هماهنگ با معیارها و ضوابط زیست محیطی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، مقاوم و ایمن در برابر حوادث طبیعی و غیرطبیعی با توجه به نیازها، رعایت شرایط سنی، جسمی و جنسیتی دانش‌آموزان، با تکیه بر فرهنگ معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی، ساماندهی فضای کالبدی موجود برای استفاده بهینه از امکانات و منابع، جذب مشارکت حداکثری سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی و کمک‌های مردمی و هدایت آن برای طراحی، ساخت، مقاوم‌سازی، تجهیز فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی، بازسازی و مقاوم‌سازی فضاهای فرسوده، ایمن‌سازی مدارس و ایجاد پایگاه‌های ایمن در شرایط بحران، افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی اقتصادی با بهره‌گیری مناسب از فناوری‌های نوین ساخت و ساز در فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی را از مهمترین وظایف محوله مدیرکل استان برشمرد.

وی همچنین ابراز امیدواری نمود: در راستای توسعه فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی مدارس برای انجام وظایف محوله در چارچوب سیاست‌های سازمان و جلب همکاری مسئولین آن استان، کارکنان پرتلاش اداره کل و خیّرین شریف مدرسه‌ساز در خدمت به نظام تعلیم و تربیت تلاش شود و تحقق حداکثری اهداف و اقدامات و وظایف محوله در اولویت قرار گیرد.

براساس این گزارش؛ مهندس سید محمد واعظی‌نژاد، متولد 1357 دارای مدرک کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک و کارشناس ارشد رشته مدیریت با 18 سال سابقه کار از کارکنان اداره‌کل نوسازی مدارس استان کرمان است که پیش از این در سمت معاون مشارکت‌های مردمی این اداره کل مشغول به خدمت بوده‌ است و همچنین سرناظری تأسیسات، کارشناس پیمان و رسیدگی و کارشناس دفتر فنی اداره‌کل نوسازی مدارس استان کرمان را در کارنامه کاری خود دارد.

گفتنی است؛ پیش از این، مهندس غلامرضا رجائی مدیریت این اداره‌کل را بر عهده داشت که از خدمات وی طی سال‌‌های متمادی خدمت قدردانی شد.


اشتراک گذاری