تاریخ انتشار: 1398/01/20 01:52:42
کد خبر: 1684

سرپرست معاونت سیاسی استانداری خراسان جنوبی

: برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز گامی در امر تعلیم و تربیت

حسنی مقدم گفت: در امر تعلیم و تربیت، بحث مشارکت همه آحاد مردم مهم و اثرگذار است و کار خیران در همه امور کشور بخصوص مدرسه سازی جدی تر است که باید برای آن برنامه و کار فرهنگی انجام شود.


«محمدرضا حسنی مقدم» سرپرست معاونت سیاسی استانداری خراسان جنوبی ، در خصوص جذب خیران برای مدرسه سازی در استان، اظهار داشت: اینکه بتوان از توان خیران در وضعیت بد اقتصادی کشور بهره برد، موضوع مهمی است که با اطلاع رسانی گسترده قابل حل است.

سرپرست معاونت سیاسی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی نیاز به احداث بیش از 350 کلاس درس دارد، افزود: ساخت این تعداد کلاس درس قطعا در آموزش و تعلیم و تربیت کشور اثرگذار خواهد بود.

حسنی مقدم گفت: در امر تعلیم و تربیت، بحث مشارکت همه آحاد مردم مهم و اثرگذار است و کار خیران در همه امور کشور بخصوص مدرسه سازی جدی تر است که باید برای آن برنامه و کار فرهنگی انجام شود.

وی بیان کرد: اعتبار دولتی برای ساخت و تامین فضاهای آموزشی کافی نیست و بیشتر تلاش می شود بحث مشارکت مردمی در جشنواره های خیرین مدرسه ساز دنبال شود؛ که حضور خیران، مردم و افرادی که نمی توان آنها را به عنوان افراد ثروتمند نام برد، در این جشنواره ها بسیار مفید است.

سرپرست معاونت سیاسی استانداری خراسان جنوبی هدف از برگزاری جشنواره های خیرین مدرسه ساز را مشارکت عمومی و عزم عمومی در خصوص ایجاد مراکز تعلیم و تعلم عنوان کرد و گفت: جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی «سوم اردیبهشت» برای تشویق و ترغیب خیران غیرساکن  استان در شهر مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

حسنی مقدم افزود: جشنواره های خیرین مدرسه ساز در راستای جلب و جذب سرمایه گذاران و خیران دنبال می شود و بر این اساس همایش و جشنواره های خیرین مدرسه ساز در سوم اردیبهشت ماه در مشهد برنامه ریزی شده و امیدواریم مشارکت خوب خیران را در این جشنواره همانند سال های گذشته شاهد باشیم.

وی به نقش  اساسی و تاثیرگذار رسانه ها و جراید برای اشاعه فرهنگ کار خیر در سطح جامعه اشاره کرد و افزود: با اطلاع رسانی رسانه ملی و سایت های خبری؛ خیران و توده های مردم به سمت و سوی کار خیر و مدرسه سازی سوق داده می شوند.

منبع:برنا

منتشرکننده:نزاکت اللهیاری


اشتراک گذاری