تاریخ انتشار: 1397/12/18 12:00:32
کد خبر: 1668

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان قم مطرح کرد؛

احداث 50 درصد فضای آموزشی قم توسط خیرین

سید ناصر علایی طباطبایی با اشاره به ویژگی‌های استان قم اظهار کرد: بیش از 95 درصد از دانش آموزان استان در شهر قم زندگی می‌کنند و در گذشته شاهد مدارس سه شیفت در این شهر بودیم.


سید ناصر علایی طباطبایی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به ویژگی‌های استان قم اظهار کرد: بیش از 95 درصد از دانش آموزان استان در شهر قم زندگی می‌کنند و در گذشته شاهد مدارس سه شیفت در این شهر بودیم.

وی ادامه داد: بیش از 50 درصد از فضاهای آموزشی در استان قم توسط خیرین احداث شده و از مشکلات موجود در شهر قم برای احداث مدارس، کمبود زمین است و خیرین تاکنون 350 هزار مترمربع زمین برای احداث مدارس در این شهر تامین کردند.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان قم افزود: یک کانون فرهنگی ویژه دانش آموزان در روز 21 اسفندماه افتتاح می‌شود که احداث آن به همت خیرین است. در این روز تفاهم نامه ای برای احداث سه پروژه آموزشی دیگر در شهر قم به استعداد 36 کلاس به امضا می‌رسد.

علایی طباطبایی با اشاره به مشکل کمبود فضای آموزشی در شهر قم اظهار کرد: در اکثر کلاس‌های این شهر با تراکم دانش آموزان مواجه هستیم و با وجود مشارکت گسترده خیرین در احداث مدارس در قم، رتبه استان در زمینه فضای آموزشی در کشور رتبه 26 است.

وی ادامه داد: متولی تامین زمین برای آموزش و پرورش برای احداث مدارس، مشخص نیست و در صورت عدم تدبیر برای حل این مساله در ساخت وساز مدارس با مشکل مواجه خواهیم شد و مدارس سه شیفت دوباره تکرار می‌شود.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان قم خاطرنشان کرد: با مشارکت خیرین تلاش می‌کنیم که استان قم در آینده نزدیک به وضعیت قابل قبولی در زمینه فضای آموزشی برسد.

منبع: تسنیم

منتشرکننده: نزاکت اللهیاری


اشتراک گذاری