تاریخ انتشار: 1397/11/16 00:57:10
کد خبر: 1621

مشارکت خیرین مدرسه‌ساز در استان سمنان ۲ برابر میانگین کشوری است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ‌سمنان با بیان اینکه مشارکت خیرین مدرسه‌ساز در استان ۲ برابر میانگین کشوری است، گفت: ‌ تاکنون بیش از ۵۰ درصد تعهد خیرین در آخرین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان محقق شده است.


به گزارش روابط عمومی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور؛ سعید هژبری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان در این آئین اظهار داشت: دبیرستان خیرساز محمدرسول‌الله(ص) سمنان با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال آماده افتتاح و بهره‌برداری شده است.

وی با بیان اینکه بخش اعظم هزینه‌های این دبیرستان بزرگ توسط خیر تامین شده افزود: 48 میلیارد و 500 میلیون ریال از مجموع بیش از 50 میلیارد ریال هزینه این پروژه از سوی بنیاد فرهنگی و خیر مدرسه‌ساز دکتر عباس مصلی‌نژاد تامین شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان با بیان اینکه این دبیرستان خیرساز 2 هزار و 583 متر مربع زیربنا دارد اضافه کرد: ساختمان آموزشی این دبیرستان نیز بیش از یک‌هزار و 900 متر مربع وسعت دارد.

هژبری با بیان اینکه بخش دولتی نیز یک میلیارد و 500 میلیون ریال در احداث این دبیرستان بزرگ مشارکت داشته افزود: دبیرستان خیرساز محمدرسول‌الله(ص) سمنان یکی از بهترین فضاهای آموزشی سمنان است.

وی با اشاره به استحکام ویژه این بنای آموزشی گفت: سازه این دبیرستان خیرساز از نوع بتن است و در جریان آماده‌سازی آن 320 متر دیوارکشی و بیش از 4000 متر مربع عملیات محوطه‌سازی از سوی نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان صورت گرفته است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان با بیان اینکه این فضای ارزشمند آموزشی در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد گفت: خوشبختانه استان سمنان در جذب خیرین مدرسه‌ساز یکی از موفق‌ترین استان‌های کشور است.

هژبری با اذعان به اینکه مشارکت خیرین مدرسه‌ساز در استان 2 برابر میانگین کشوری است تصریح کرد: تاکنون بیش از 50 درصد تعهد خیرین در آخرین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان محقق شده است.

منبع:تسنیم

منتشرکننده:نزاکت اللهیاری


اشتراک گذاری