تاریخ انتشار: 1397/03/30 01:45:31
کد خبر: 1321

مدیرکل نوسازی مدارس فارس:

خیران فارس در ساخت 713 کلاس درس مشارکت دارند

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان فارس گفت: هم اینک 128پروژه خیرساز در این استان در قالب ساخت 713 کلاس درس در دست احداث است که میزان مشارکت خیران در آن از 30 تا صد در صد است.


به گزارش روابط عمومی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور؛ سرفراز موصلی، عصر سه شنبه در نشست خبری اظهار داشت: در حال حاضر یک هزار و 800 مدرسه معادل 10 هزار کلاس درس در استان فارس نیاز به بازسازی دارد که هم اکنون ظرفیت ساخت 400 کلاس درس در سال وجود دارد و نیاز است که با کمک نیک اندیشان استان این توان افزایش یابد.
وی افزود: در سال گذشته، 500 میلیارد ریال منابع مالی خیران برای ساخت مدرسه در این استان جذب شده است.
موصلی ادامه داد: از ابتدای شروع فعالیت مجمع خیرین مدرسه ساز (سال 78) تا کنون 10هزار کلاس درس در استان فارس توسط خیران با هزینه ای بیش از پنج هزار میلیارد ریال ساخته و تحویل آموزش و پرورش این استان شده است.
وی گفت: از سال 96 مقرر شد که از محل اعتبارات ملی، بودجه ای معادل کمک های خیرین مدرسه ساز برای ساخت مدرسه اختصاص داده شود و در سال گذشته در فارس حدود 170میلیارد ریال به این مهم اختصاص داده شد و در سال 97 نیز 200 میلیارد ریال در این زمینه تخصیص یافته است. 
مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان فارس اضافه کرد: در 2 سال گذشته اعتبارات خوبی برای استاندارد سازی سامانه مولد سرما و گرما در مدارس این استان اختصاص یافته و پنکه های سقفی در کلاس های درس این منطقه به طور کامل جمع آوری شده است و برای سال 97 نیز 200 میلیارد ریال برای انجام این کار اختصاص داده شده است.
موصلی، همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در مورد ایجاد دبیرخانه مجمع خیرین خارج از کشور در فارس، اظهار داشت: وظیفه این دبیرخانه که از ابتدای سال 97 در شیراز راه اندازی شده، رسیدگی به امور خیران خارج از کشور است که برای سهولت در رسیدگی به امور این افراد، به زودی سایتی با سه زبان عربی، انگلیسی و فارسی در دسترس تمام نیک اندیشان خارج از کشور قرار خواهد گرفت. 
وی، به برگزاری بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان فارس اشاره و بیان کرد: با هدف تداوم فعالیت خیرین مدرسه ساز در سال های آینده، امسال برای نخستین بار در این جشنواره که سی و یکم خردادماه جاری در شهر جدید صدرا برگزار خواهد شد از نیک اندیشان جوان این استان نیز تجلیل می شود.
موصلی، تعامل با رسانه ها را ضرورت مدرسه سازی و کار فرهنگی دانست و افزود: دستاوردهایی که در زمینه مدرسه سازی و ترغیب خیران به این کار حاصل شده، نتیجه تلاش اصحاب رسانه در این استان است.
او بیان کرد: مجمع خیرین مدرسه ساز فارس از سال 78 کار خود را آغاز کرد و هم اکنون سه هزار خیر مدرسه ساز در این استان فعالیت دارند که از این تعداد 315 نفر آنها از بانوان هستند. 

منبع:ایرنا

منتشر کننده:نزاکت اللهیاری


اشتراک گذاری