تاریخ انتشار: 1396/12/13 11:49:20
کد خبر: 1115

گفتگو با مسئول شورای بانوان خیّر مدرسه ساز استان اصفهان ؛

بالاترین شادی زندگی ام حضور در بین دانش آموزان مدارس خیر ساز است

ثریاجهانی مسئول شورای بانوان خیّر مدرسه ساز استان اصفهان اظهار داشت : بالاترین شادی زندگی من سرکشی از مدارس خیرساز و حضور در جمع دانش آموزان است.


به گزارش روابط عمومی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ؛ ثریا جهانیکارشناس ارشد مدیریت آموزشی  و بازنشسته آموزش و پرورش ناحیه ۳ اصفهان است. او ۳۹ سال از عمر خود را در مدارس دولتی و غیردولتی اصفهان تدریس کرده و مدتی هم معاون دبیرستان و پیش دانشگاهی بوده است. وی فرزند زنده یاد زهرا جهانی خیر مدرسه سازی ست که در منطقه زینبیه اصفهان یک مدرسه ابتدایی ساخته و خواهر روانشاد دکتر محمد جهانی است که هنرستانی به یاد او و از دارایی اش در آموزش و پرورش ناحیه ۴ بنا شده است . ثریا جهانی هم اکنون و در دوران بازنشستگی اش به عنوان مسئول شورای بانوان خیر مدرسه ساز فعالیت می کند.

در همین راستا  با او در دبستان  جهانی به گفتگو نشسته ایم که در ادامه می آید .

شورای بانوان خیر مدرسه ساز از چه زمانی شروع به فعالیت کرد و هدفتان از تشکیل این شورا چه بود؟

این شورا که طی سال های گذشته با نام ستاد بانوان فعالیت مینموده  از مردادماه ۹۶ فعالیت خود را با عنوان شورای بانوان  آغاز  کرده و هدف آن سرکشی به مدارس خیر ساز،نگهداری ساختمان فیزیکی این آموزشگاهها ، تشویق دانش آموزان نمونه و همکاران در این مدارس بود ،همچنین هدف دیگر ما جذب خیرین برای کار زیبای مدرسه سازی ست که امیدوارم بتوانیم در این شورا مثمر ثمر و منشا خیر باشیم .

خانم جهانی ، چی شد که زنده یاد، مادرشما تصمیم گرفتند در منطقه زینبیه یک دبستان بنا کنند؟

وقتی مادرم زنده بودند تصمیم گرفتند مدرسه ای به نامشان در یک منطقه محروم بنا شود و پس از تحقیقات دبستان در منطقه زینبیه بنا شد.البته این را هم بگویم که کار زیبای مدرسه سازی توسط زنده یاد برادرم پایه ریزی شد. مرحوم برادرم دکتر محمد جهانی وصیتی کرده بود که اموالش در جهت عمل خیر مدرسه سازی صرف شود.خصوصا  تاکید داشت از اموالش در جهت ساخت هنرستانهای کاردانش پسرانه استفاده شود.که ما تا الان چهار هنرستان به نام زنده یاد برادرم  دکتر محمد جهانی و مرحوم پدرم محمد ابراهیم جهانی ساختیم که دوتا از این آموزشگاهها را در استان همدان بنا کردیم و یک پروژه هنرستان آماده ساخت هم در استان سیستان و بلوچستان داریم و یک هنرستان هم در ناحیه ۱ اصفهان در دست  ساخت است.همچنین برادر دیگرم مهندس امیرمحمود جهانی طرحهای دیگری برای ساخت مدرسه در مناطق کمتر توسعه یافته اصفهان دارند.

هدفتان از سرکشی به مدارس خیرسازی که به نام زنده یاد مادرو برادرتان بناشده است چیست؟

این بچه ها فرزندان خود ما هستند.مادرم زمانی که زنده بودند روی سر تک تک بچه ها دست می کشیدند و به این دانش آموزان محبت می کردند و من وبرادرم به تاسی از این اخلاق نیک مادرم تصمیم گرفتیم هرسال به یک مناسبتی مثلا روز دانش آموز یا مناسبتهای خاص دیگر ،به مدرسه سر بزنیم و هدایایی برای دانش آموزان ممتاز تهیه کنیم و تقدیمشان کنیم و همچنین از زحمات مدیر و همکاران فرهنگی در این مدارس تشکر کنیم. بالاترین شادی زندگی ما آمدن به مدارس خیرساز است و به نظر من لذتی بالاتر از این نیست.

مهران سلطانیان 


اشتراک گذاری