مشارکت آنلاین
تاریخ انتشار: 1401/02/29 11:22:58
کد خبر: 3517

استفاده از فناوری‌های جدید در ساخت مدارس موجب ترغیب بیشتر خیرین می‌شود

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در گردهمایی سراسری مدیران کل نوسازی مدارس استان‌ها، با برشمردن مزایای استفاده از فناوری‌های جدید، افزود: استفاده از دانش و تکنولوژی های نوین موجب ترغیب بیشتر خیرین به مشارکت در مدرسه‌سازی می شود.


ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در گردهمایی مدیران کل نوسازی مدارس استان‌ها، با بیان اینکه ظرفیت افزایش مشارکت خیرین تا دو برابر میزان فعلی وجود دارد گفت: برای این منظور باید تغییراتی را در شیوه کار خود ایجاد کنیم.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور سبک سازی، ارزان‌سازی و تسریع در ساخت و بهره‌برداری از پروژه‌ها را از نتایج استفاده از تکنولوژی‌های جدید برشمرد و اظهار کرد: بر اساس مطالعات و تحقیقات صورت گرفته مدارس تا پنج کلاس درس را در یک طبقه می توان با استفاده از این فناوری‌ها احداث کرد.

قفلی با تاکید بر استفاده از سازه‌های جدید در ساخت مدارس کوچک گفت: این روش با توجه به اینکه مدت زمان اجرای پروژه را کاهش می‌دهد، یک راه جذب بیشتر خیرین است و موجب ترغیب این عزیزان به مشارکت در امر مدرسه‌سازی است.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در ادامه مهارت آموزی و گسترش هنرستان‌ها را یکی از برنامه‌های‌ مهم آموزش و پرورش برشمرد و افزود: پیشنهاد ما این است توسعه مهارت‌های فنی وحرفه ای با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به طرح ایجاد هنرستان ها در جوار کارخانجات گفت: این طرح با تفاهم‌نامه ساخت 32 هنرستان دراصفهان کلید خورد و مزایای آن هم به نفع صنایع و هم آموزش و پرورش است که ثمره آن نیز اشتغالزایی و افزایش تولید با نیروی کار ماهر و به سود جامعه است.

قفلی در پایان با اشاره به مشکلات مربوط به مهاجرت، حاشیه نشینی و ورود اتباع بیگانه گفت: با ادامه روند فعلی با تشدید کمبود فضای آموزشی و کاهش سرانه به خصوص در تهران و کلانشهرها موجه می‌شویم که ممکن است منجر به دوشیفته شدن بیشتر مدارس شود.

 
 
 
 

اشتراک گذاری