تاریخ انتشار: 1398/02/18 11:37:12
کد خبر: 1749

مدیر آموزش و پرورش قائم‌شهر:

مشارکت 5 میلیارد تومانی خیرین مدرسه‌ساز در قایم شهر

مدیر آموزش و پرورش قائم‌شهر از کمک بیش از 5 میلیارد تومانی خیرین مدرسه ساز این شهرستان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، هوشنگ اصغریان ، اظهار کرد: آموزش و پرورش شهرستان قائم‌شهر حدود 52 هزار نفر دانش‌آموز دارد که در 340 مدرسه با وجود 4 هزار نفر همکار فرهنگی معلم و 3 هزار و چهارصد نفر شاغل، در حال تحصیل هستند.
وی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را نقشه راه رسیدن به نیازها و حل مسائل این سازمان دانست و افزود: این نقشه راه وقتی موفق خواهد شد که برای آن عزم جدی و برنامه اجرایی مشخصی وجود داشته باشد و انسان‌هایی دانا، هوشیار، شجاع، اهل عمل و اقدام تربیت شوند که حلقه اتصال بین اجتماع و توسعه و بالندگی اجتماع باشند.
مدیر آموزش و پرورش قائم‌شهر، با تأکید بر بحث مهارت و مهارت‌آموزی که در سند تحول بنیادین به آن توجه خاص شده‌است، عنوان کرد: در سال تحصیلی آینده 60 درصد از دانش‌آموزان به سمت رشته‌های نظری و 40 درصد از آنان به سمت رشته‌های فنی و هنرستان‌ها سوق داده خواهند شد.
اصغریان از رشد بیش از دو برابری حضور دانش‌آموزان قائم‌شهری در المپیادها، خبر داد و افزود: 56 نفر از این دانش‌آموزان در مرحله استانی پذیرفته‌شده‌اند که امیدواریم به مرحله کشوری راه پیدا کنند.
وی در خصوص کسب رتبه‌های مختلف توسط معلمان، عنوان کرد: در سال تحصیلی جاری 52 معلم منتخب شهرستانی و 3 معلم برگزیده استانی شدند و همچنین 5 معلم ما آموزگار مؤلف برتر استان معرفی شدند.
اصغریان ضمن تشکر از خیرین مدرسه ساز قائم‌شهر و اشاره به وجود 57 مدرسه تخریبی، تصریح کرد: از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون 5 مدرسه متوسطه و 3 مدرسه ابتدایی و 2 نمازخانه با ظرفیت 50 درصدی کمک خیرین و همیاری 50 درصدی سازمان نوسازی در شهرستان قائم‌شهر ساخته شد.
وی خاطرنشان کرد: مشارکت این خیرین بیش از 5 میلیارد تومان و کمک دولت بیش از 4 میلیارد تومان بوده‌است. 


اشتراک گذاری