مشارکت آنلاین
تاریخ انتشار: 1403/02/31 09:33:55
کد خبر: 4684

پیام تسلیت روابط عمومی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در پی شهادت رئیس‌جمهور اسلامی ایران و همراهانش

هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران در شب میلاد هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت در اثر سانحه سقوط بالگرد در راه خدمت به مردم به درجه رفیع شهادت نائل آمد.روابط عمومی جامعه خیرین مدرسه ساز در پی این حادثه دلخراش و دردناک پیام تسلیتی صادر کرد که در پی می آید.


بسم الله الرحمن الرحیم


انالله و اناالیه راجعون

حادثه دلخراش سقوط بالگرد و شهادت ناباورانه  حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، حسین امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه، آیت الله سید محمد علی آل هاشم ، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و همراهانشان، مایه تأثر شدید شد.

 روابط عمومی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، این واقعه‌ی تلخ را به خانواده این عزیزان، مردم سربلند ایران و بویژه کوه استوار انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای(حفظه الله) تسلیت عرض می‌نماید.

شایان ذکر است : 

بالگرد حامل دکتر رئیسی، رئیس جمهور جهادی، مردمی و محبوب که دیروز برای بازدید از سد خداآفرین و افتتاح چندین طرح ملی و استانی به آذربایجان شرقی رفته بود در هنگام عزیمت از این سد به مقصد پالایشگاه تبریز به علت شرایط نامساعد آب و هوایی ، دچار سانحه شد.

با وجود اعزام ده‌ها گروه امدادی واکنش سریع برای امداد به  رئیس‌جمهور و همراهانش، تلاش‌ها برای پیدا کردن بالگرد سانحه دیده به علت مه آلود بودن هوا و سخت  گذر بودن منطقه جنگلی و کوهستانی، ساعتها به طول انجامید. 

سرانجام بامداد امروز گروه‌های امدادی مردمی و هلال احمر با استفاده از پهپادهای ایرانی ردیاب بالگرد سانحه دیده را کشف کردند. 

در این سانحه هوایی، رئیس جمهور و همراهان او از جمله آقای امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه،  آیت الله آل هاشم امام جمعه تبریز،  رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، و همچنین سرتیم حفاظت رئیس جمهور و خلبانان و کادر پرواز بالگرد به شهادت رسیدند.


اشتراک گذاری