مشارکت آنلاین
تاریخ انتشار: 1402/09/12 13:13:36
کد خبر: 4417

مدارس بنیادقلم‌چی 500 تایی شد

دبستان اهدایی بنیاد قلم‌چی به دانش‌آموزان منطقه تلوری خرم‌آباد در استان لرستان که پانصدومین پروژه ساخت و تکمیل (مدرسه، کتابخانه و دانشگاهی) بنیاد قلم‌چی در کشور است، سه‌شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، این مدرسه که هجدهمین مدرسه بنیاد قلم‌چی برای دانش‌آموزان استان لرستان بوده و ظرفیت ۳۶۰ دانش‌آموز در دو نوبت را دارد، با زیربنای ۹۳۴ مترمربع فضای آموزشی در ۲ طبقه، شامل ۶ کلاس درس، اتاق‌های اداری، اتاق‌های بهداشت و رایانه، کتابخانه، سالن چندمنظوره (نمازخانه و اجتماعات) و زمین چمن مصنوعی برای ورزش است.

شایان ذکر است : این مدرسه در منطقه حاشیه‌نشین و کم‌برخوردار تلوری ساخته شده که پیش از این برای مقطع ابتدایی مدرسه‌ای نداشت و دانش‌آموزان مجبور بودند حدود ۶ کیلومتر مسافت را با تردد از جاده تا مرکز شهر طی کنند که همین موضوع موجب نگرانی خانواده‌ها و ترک تحصیل دانش‌آموزان شده بود،اکنون این مساله مرتفع و آرامش خاطر والدین نیز فراهم شده است.

 

مراسم افتتاح مدرسه بنیاد قلم‌چی در تلوری با حضور مدیرکل، مسئولان نوسازی مدارس و رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان، فرماندار، امام جمعه و مسئولان آموزش‌و‌پرورش خرم‌آباد، همچنین واقف و متولی بنیاد قلم‌چی و مسئولان نمایندگی‌های بنیاد در استان برگزار و به هر یک از دانش‌آموزان پکیج لوازم‌التحریر اهدا شد.

به گفته صابر فتاحی مسئول نظارت بر ساخت مدارس، با احتساب این مدرسه، تاکنون ۳۴۶ مدرسه (۱۲۰۳ کلاس درس) ساخته یا تکمیل شده توسط بنیاد قلم‌چی به بهره‌برداری رسیده است.


اشتراک گذاری